از طریق تقابل مؤثر، تنش‮ها را مدیریت کنید‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

در صفحه توصیه به مدیران قصد داریم به ویژگی‌ها و مشخصات شخصیتی و حرفه‌ای مدیری شایسته و موفق بپردازیم. این مطالب به خواننده کمک می‌کند تا در محیط کار خود سازوکاری پیشرو و خلاقانه دنبال کند و همزمان بر شیوه مدیریت خود نظارت داشته باشد. در هر شماره از نشریه 4 نکته و توصیه را مطرح می‌کنیم و توجه داشته باشید که ترتیب و سلسله مراتب عنوان کردن این موضوعات ارتباطی با سطح اهمیت موضوع ندارد.

همواره درباره تأثیر زیان‌بار تنش‌ها بحث‌های زیادی صورت گرفته است؛ اما اگر منبع تنش را نتوان از بین برد، چگونه می‌توان آن را کنترل کرد؟ واکنش‌های خود را در مقابل تنش‌های وارده بررسی کنید. چنانچه برای پاسخ به تنش‌ها کاری سازنده انجام می‌دهید، همچون نظافت خانه یا هماهنگی بیشتر با تیم، فرد خوش‌شانس و موفقی هستید؛ اما اگر واکنش‌هایتان در مقابل تنش‌ها مناسب نیست، لازم است توجه بیشتری به خود داشته باشید. از جمله واکنش‌هایی که معمولاً در شرایط تنش و استرس بروز میکند عبارت است از مدیریت در امور جزئی، پیشنهادهای افراطی یا تغییر مسیر پروژه. اگر جزو افرادی هستید که این‌گونه واکنش‌ها را از خود نشان می‌دهید، لازم است اندکی درباره کارهای خود فکر کنید. دقت کردن درباره واکنش‌های رفتاری به شما کمک می‌کند تا از اثرات نامطلوب این واکنش‌ها جلوگیری کنید.

  از کار کردن صرف بپرهیزید

نباید زودهنگام بازنشسته شوید و دست از کار بکشید. باید «کاری» را بیرون از فضای کار حرفهای خود تعریف کنید. با انجام اقدامات زیر کار را به موضوعی مفرح و سرگرم‌کننده برای خود تبدیل کنید:

· افرادی را بیابید که از کار کردن با آن‌ها لذت ببرید؛ البته همیشه در جایگاهی نیستید که همکاران خود را، انتخاب کنید؛ اما وقتی در این جایگاه قرار گرفتید، پروژه‌هایی را انتخاب کنید که به شما اجازه می‌دهد با افرادی کار کنید که به آن‌ها اعتماد دارید، برایشان احترام قائل هستید و از گذراندن اوقات خود با آن‌ها لذت می‌برید.

· مسئلههایی را برگزینید که از حل کردن آن‌ها لذت می‌برید؛ در این‌باره نیز همیشه قدرت انتخاب مسائل را ندارید؛ اما سعی کنید در پروژههایی ورود کنید که برایتان جذاب است و احساس خوبی به آن‌ها دارید. چنانچه به هیچ‌یک از پروژههای کنونی خود علاقه ندارید، پروژه جدیدی را مدنظر بگیرید که از کار کردن در آن احساس لذت کنید.

 

زمان استراحت کوتاهی را به خود بدهید

همه ما به زمانی برای استراحت کوتاه نیاز داریم. باوجوداین در شرایط کنونی، مرخصی گرفتن شاید به نفع شما و شرکتتان نباشد. راههایی پیدا کنید تا از بازه‌های زمانی خیلی کوتاه‌تری برای استراحت بهره ببرید و خود را بازیابی کنید. در این قسمت به سه راهکار اشاره میکنیم که با کمک آن‌ها می‌توانید در مدت یک ساعت یا حتی کمتر به نتایج استراحت کردن دست ‌یابید:

· زمانی را به فعالیت ورزشی اختصاص دهید؛ وقتی را به شرکت در کلاس صبحگاهی یا انجام فعالیت ورزشی طی ساعات میانی روز و هنگام صرف ناهار اختصاص دهید.

· موبایل و وسایل الکترونیکی خود را خاموش کنید؛ حتی برای یک ساعت هم شده است، در زمانی‌که قدم می‌زنید یا شام را با دوستان میل می‌کنید، تلفن همراه خود را خاموش کنید. داشتن زمانی «آرام» به شما کمک می‌کند تا تمرکز خود را بازیابی کنید و برای کار با کیفیت بیشتری آماده شوید.

· جدول کلمات متقاطع را تکمیل کنید؛ پژوهش‌ها حاکی از آن است که حل جدول‌های متقاطع ذهن را قدرتمندتر میکند. وقتی ناهار میخورید یا یک بازه زمانی برای استراحت دارید، جدول متقاطع حل کنید.

 

اجازه ندهید نقاط قوتتان به ضعف تبدیل شود

بسیاری از ویژگی‌های مثبتی که به ما کمک کرده است که به نقطه کنونی برسیم، میتواند ما را به عقب بازگرداند. به دقت به سه خصوصیت زیر که دووجهی هستند، توجه کنید:

· اصرار و تداوم: اصرار و مداومت در کار علی‌رغم وجود موانع، سبب پدید آمدن بسیاری از ابتکارها و خلاقیتها می‌شود و همین مداومت، بستری برای آغاز فعالیتهای موفقیت‌آمیز است. باوجوداین اصرار و مداومت ممکن است به‌سادگی به لجاجت و یکدندگی تبدیل شود. روی ایدههای خود هنگامی اصرار کنید که می‌دانید حق با شماست و اسناد و مدارک کافی را در اختیار دارید؛ اما وقتی نشانه‌هایی وجود دارد که نیازمند کمک هستید، یا مسیر خود را تغییر دهید یا به‌راحتی از جایگاه فعلی خود صرف‌نظر کنید.

· کنترل: در مراحل اولیه رشد شرکت، لازم است مؤسس در همه فعالیتها درگیر شود؛ اما هم‌زمان با بزرگ‌تر شدن شرکت، توجه زیاد به جزئیات میتواند آسیب‌زننده باشد. اهمیت واگذار کردن امور به دیگران را دریابید و هنگامی‌که وقت آن فرارسید، این کار را انجام دهید.

· وفاداری و تعهد: طبیعتاً پیوندهای عمیقی میان افرادی که روزهای متمادی با هم کار می‌کنند، برقرار میشود. آن‌ها رابطههای نزدیکی پیدا می‌کنند که نتایج بسیار خوبی برایشان به همراه دارد. باوجوداین شما باید همیشه مراقب باشید که این وفاداری و رابطه نزدیک، بر ارزیابی قابلیتها و توانایی‌های افراد و قضاوت درباره آن‌ها، سایه نیندازد.